Konoplja je dvodomna rastlina, ki obsega 3 podvrste. K tem spada tudi na primer industrijska konoplja , ki je vsestransko uporabna in ima številne zdravilne učinke.
V njej so snovi, imenovane kanabinoidi. Ta substanca na primer uravnava krvi tlak, ena od snovi, ki jo lahko vsebuje konoplja, pa je tudi thc in ima psihoaktivni učinek. Seveda pa v medicini uporabljajo le konopljo, ki tega ne vsebuje. Zanimivosti: konopljo je uporabljalo mnogo pomembnežev in vplivnežev kot so Barack Obama, Abraham Lincoln in številni drugi znani Zemljani. Celo šolski učbeniki so bili v starih časih narejeni iz konoplje. Konoplja je bila koristna tudi pri plačevanju davkov v ZDA. Bila je največji pridelek v številnih državah, iz nje so tudi izdelovali blago.
Slovenska medicina lahko uporablja konopljo od leta 2014, torej pod pogojem, da jo predpiše zdravnik. Uporaba izdelkov iz naravne konoplje, kot so konopljini vršički, razni izvlečki in smola, pa je precej omejena. V Kaliforniji v ZDA pa je marihuana dovoljena. Danes je vsako leto 4.20 protest, ki zahteva legalizacijo konoplje. Ta izvira iz Azije.
Na Kitajskem je znana že od neolitika. Prvi, ki jo je opisal je bil cesar Šen Nung. Kljub nelegalnosti marihuane, jo še vedno uporablja veliko mladih tako kot starejših ljudi. Gojenje konoplje ima v Sloveniji že dolgo zgodovino. Najstarejši podatki o tej dejavnosti segajo v 16.stoletje.
Koža in organizem obožujeta konopljo, saj velja za najpopolnejše olje v naravi. Vsak del konoplje je vir dobrih učinkovin. Konoplja oziroma njen hidrat je zelo skrivnostna sestavina. Ta poživi kožo in izboljša izgled por. Zato je konopljin hidrolat temelj naših krem za obraz. Kaj pa nevrološki učinki? Učinki nastopijo po 0 – 10min in vključujejo sprostitev, evforijo, veselje, brezskrbnost, popačenje časa, zgovornost, smeh, rdeče oči, slabost, dehidracijo in še mnoge. Kako zmanjšamo škodo? Ne smemo zadrževati dima v pljučih, saj ne pripomore k večji zadetosti, lahko nam onesnaži pljuča. Karton in papir za izdelavo filtra naj bo nepotiskan, saj lahko sprošča škodljive snovi iz kemično obdelanega papirja.